Seçenekleri kendiniz belirleyerek merkezi uydu sistemi fiyat teklifi oluşturmak için lütfen TIKLAYINIZ

 


Merkezi Uydu Sistemleri

Bilinmesi Gerekenler

Apartmanınıza, binanıza merkezi uydu sistemi kurulumu yapılması durumunda, hem apartmanınızın değeri artacak, hem anten ile alakalı maliyetleriniz “%40” – “%80”  oranında azalacak hemde görsel çevre temizliği açısından faydalı olacaktır. Bireysel olarak çanak anten kurulması, her kullanıcı için ayrı bir çanak anten takılması anlamına gelmektedir. Yani 20 dairelik bir apartmanda 20 adet çanak anten kurulması gerekmektedir ki çatı veya balkonların ne hale geleceğini anlatmaya bile gerek yok! Merkezi uydu sistemi kurulması durumunda ise ister 4 daire ister 100 daire olsun 1 çanak anten ile bütün daireler Türksat yada Digitürk uydu yayını alabilmektedir.

Toplu oturum olan bir konutta her daire için ayrı ayrı çanak anten kurulması apartman çatısına olduğu kadar bina dışına da zarar verecektir. Çatıya kurulan her anten için kurulumu gerçekleşen daireye kablo gitmek zorundadır. Bu kablo sizin de pencerenizin önünden geçebilir, rüzgarlı havalarda pencere veya duvarınıza çarparak sizi rahatsız edebilir.

 

Bireysel uydu sistemi kurulumu için günümüz piyasasına göre ödemeniz gereken tutar 150-200 TL arasındadır. Yapılan bu kurulum için nextservisi.com 6 ay garanti vermektedir. 6 aydan sonra arıza olması durumunda günümüz şartlarında 45 TL servis bedeli alınmaktadır. Merkezi uydu sistemi kurulması durumunda, bireysel uydu kurulumu için ödeyeceğiniz tutar 80-150 arasında olacaktır. Ayrıca arıza olması durumunda alınacak ücret uydu sistemini kullanan tüm dairelerden toplanacağı için maliyet oldukça düşecektir.

Merkezi uydu sistemi kurulumu

Merkezi uydu sistemi kurulumu, aparman çatısında yada en uygun yere anten montajları yapılır, uydu santrali yine en uygun yere monta yapılır. Merkezi uydu sistemi kurulumu, Çanak antenden RG6-U4 anten kablosu sıcak ve soğuktan etkilenmemesi için spiral boru içine alınarak uydu santraline bağlantıları yapılır. Daire içine ulaşacak kablolar varsa bina havalandırması, merdiven boşluğu, kullanılmayan baca, şaft yada asansör içinden ulaştırılır. Konnektör bağlantıları yapılarak sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

dudullu uydu servisi merkezi uydu sistemi satral merkezi uydu sistemi

Merkezi Sistem Uydu Sinyal Yok

Merkezi Sistem Uydu Sinyal Yok hatası alıyorsanız öncelikle farklı dairelerde sorun olup olmadığını sormakta yarar var. Başka dairelerde sorun yoksa, daire içi kablo bağlantıları düzgün mü yada yerinden çıkmış mı kontrol edilir. Merkezi Sistem Uydu Sinyal Yok Sorun devam ediyorsa uydu alıcısı yada TV dahili uydu alcısının diseqc ayarları kontrol edilir. Bu ayar genellikle Menü-Kurulum-Anten Kurulumu-Anten Ayarları-Diseqc=Port1 veya Port=A şeklinde olmalıdır. Sorun hala devam ediyorsa bizden destek alabilirsiniz.

Merkezi uydu sistemleri konusunda uzman kadromuz ve kalite odaklı müşteri anlayışımız ile nextservisi.com hizmetinizdedir. Bize sormadan merkezi uydu sistemi kurdurmayın!!

GSM = 0532 448 28 78
Mail=info@nextservisi.com