Digiturk Arıza Servisi

Bu yazımızda Digiturk kullanıcılarının karşılaştıkları başlıca arızaları derledik.

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Var Sorunu!

Televizyon ekranında “Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Var” hatası alıyorsanız öncelikle kablo bağlantılarını kontrol etmeniz gerekir. Genellikle temizlik esnasında anten kablosu yada HDMI, Scart kablo yerinde çıkabiliyor yada tam olarak temas etmeyebiliyor. Bu durumda tüm kabloları yerlerine tam olarak yerleştirmeniz gerekir.

Diğer kontrol edilmesi gerekenler, daire içi anten prizi, combainer bağlantısı, F konnektör bağlantıları, spliiter, amfi bağlantıları kontrol edilmelidir. Buradaki terimler biraz uzmanlık gerektirdiği için bu durumda servis çağırmanız gerekmektedir. 0216 888 02 64 – 0532 448 28 78 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Digiturk kolay kurulum yapmakta da fayda olabilir.
Digiturk kolay kurulum şu şekilde yapılır;
Digiturk kumandasında Menü veya OPTS tuşuna basılır.
Sağ sol, yukarı aşağı yön tuşları ile kurulum yazısının üzerinde OK tuşuna basılır.
Yine sağ sol, yukarı aşağı yön tuşları ile Kolay Kurulum yazısı üzerine gelinir ve OK tuşuna basılır.
Kullandığınız uyduya göre Türksat yada Eutelsat uydusu seçilir ve OK tuşuna basılır.
Digiturk kutunuz kanalları aramaya ve sorun yoksa kurmaya başlayacaktır. Lütfen sabırla bekleyiniz 🙂
Kurulum tamamlandığında kurulum için OK tuşuna basarak kurulumu tamamlayabilirsiniz. Menüden çıkmak için Çıkış yada Back tuşlarını kullanın.
Kanal bulunamadı hatası alırsanız 0216 888 02 64 – 0532 448 28 78 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Digiturk Ekran Siyah Sinyal Bağlantılarını Kontrol Edin Yazıyor!

Bu durum genellikle digiturk kutusundan Televizyon ekranına görüntü gelmemesi durumunda olmaktadır. Öncelikle digiturk kutusunun açık olduğundan emin olun. Cihazın önünde yeşil ışık ve kanal numarası yazması gerekmektedir. Saat ve kırmızı ışık yanıyorsa cihazınız kapalı anlamına gelir. Digiturk kumandasından açma kapama tuşuna basarak cihazınızı açınız. (Eğer elektrik gelmiyorsa Eğer bozulduğunu düşünüyorsanız 0212 473 73 73 numaralı telefonu arayabilirsiniz.)
Sorun devam ediyorsa HDMI, Scart kablo bağlantıları kontrol edilir. Yerlerine tam olarak oturması sağlanır. Daha sonra televizyon kumandasından (Source, Kaynak, İnput, , hdmi vs. Bu tuş televizyon marka ve modeline göre değişiklik gösterir.) basarak digiturk kutusunun bağlı olduğu giriş seçilir. (HDMI1, HDMI2, HDMI3, HDMI4, Scart, S-Video gibi)
Yukarda yazılanları denediniz ama hala görüntüyü alamadıysanız 0216 888 02 64 – 0532 448 28 78 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Digiturk çanak anten, kablo, lnb arızalaraında bize ulaşabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz. Digiturk decoder ve kart arızalarında ise 0212 473 73 73 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Digiturk Kart ve kutu arızaları dışında kalan sorunlarda 0216 888 02 64 – 0532 448 28 78 numaralı telefonları arayabilir, yada teknik servis formunu doldurarak servis talebinde bulunabilirsiniz.